Dlaczego warto kupić samochód poleasingowy?

Dlaczego warto kupić samochód poleasingowy?

Zastanawiasz się nad kupnem auta? Myślisz o aucie z komisu lub po leasingowym? Samochody poleasingowe zdecydowanie kuszą atrakcyjną ceną. Samochody poleasingowe tej samej marki i z tego samego rocznika bywają nawet o 20 – 30% tańsze niż samochody sprzedawane przez użytkownika.
Dlaczego warto kupić taki samochodów?

Po pierwsze – pewna historia
Dużym plusem, który przemawia za kupnem auta poleasingowego jest jego szczegółowa dokumentacja. Samochody kupione w Polsce przez firmę w leasingu posiadają dokładnie zapisaną historię, z którą kupujący może się zapoznać.

Po drugie – rocznik
Samochody poleasingowe zazwyczaj są bardzo młode. Firmy najczęściej kupują takie auta na 2-3 lata i oddają szukając innych modeli, które spełnią ich wymagania. Dlatego też, kupując auto poleasingowe kupujesz go przeważnie na kilka lat.

Po trzecie – sprawne techniczne
Auta używane przez firmy mają zazwyczaj przejechaną ogromną ilość kilometrów. Jednak nie należy się tego obawiać, ponieważ auta w leasingu przechodzą na bieżąco bardzo dużo badań by stan techniczny pojazdu był idealny. W sytuacji gdy coś nie działa – jest na bieżąco wymieniane i naprawiane. Otrzymujesz więc bardzo dobre technicznie auto.

Po czwarte – cena
Tak to chyba najważniejszy powód, dla którego warto kupić auta używane po firmie. Takie samochody są tańsze nawet o kilka tysięcy od aut sprzedawanych z wolnej ręki. Dlatego też, warto się nad tym dobrze zastanowić. Czy auto od bezpośredniego właściciela z ceną dużo droższe jest lepsze technicznie i warto przepłacać. Zdecydowanie nie.

Po piąte – jest w czym wybierać
Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyboru samochodów: od osobowych po dostawcze, różne modele, klasy samochodów, pełne wyposażenie różnorodne wyposażenie – zdecydowanie jest w czym wybierać. Warto zastanowić się wcześniej jakie auto i do jakich celów jest nam przede wszystkim potrzebne. Czy liczy się wielkość? A może stawiamy na małe spalanie.

Auto używane to doskonały wybór, dla tych którzy nie chcą przepłacać. Kuszą ceną. Pamiętajmy, nowy samochód po wyjeździe z salonu traci na wartości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *